15 Temmuz 2015 Çarşamba

Bitenler #20

declutter#1 Himalaya Herbals Saç Dökülmesine Karşı Şampuan : Himalaya Herbals markası Gratis mağzalarında bu yıl satışa giren, Arabistan menşeli aynı zamanda cilt bakım ürünlerine de sahip olan doğal içerikli bir marka. Üstelik ürünleri de oldukça uygun fiyatlı. Ürün SLS, parabenler ve sentetik renklendiriciler içermiyor. Saçların kırılarak dökülmesini azaltma ve zayıf saçları kökten uca güçlendirme iddiasında. Saç dökülmesi konusundaki ana hedefini benim saçlarımda gerçekleştiremese de saç derimle iyi anlaştığı için ürünü yine de sevdim. Doğal içerikli şampuan olarak Down Under Naturals serisinden Nude şampuanı denemiş ve sevmiş biri olarak bu şampuanı da o ayarda buldum.Yalnız ilginç bir şekilde Nude'dan farklı olarak saçımdaki doğal yağlanma süresini ondan daha fazla uzattı ki bu süre Nude şampuan ile 3-4 gün iken neredeyse 1 haftayı buldu. Saç derisindeki doğal yağlanma döngüsüne olan bu etki ne kadar sağlıklı orası tartışılır ancak saç diplerim yağlı haldeyken bile sanki 2 gün önce yıkamışım gibi oluşan doğal görüntüyü sevdim. Şampuanı kullandığım süre boyunca saçımda oluşturduğu sertleşmeyi de yoğun saç bakım kremleriyle dengeledim. Ürünün tek hoşuma gitmeyen özelliği traş köpüğü/losyonu gibi tuhaf bir kokuya sahip olmasıydı. Kullandığım şampuan bitince bu ürünün başka bir çeşidini alacağım.

#2 The Body Shop Çilekli Body Butter :  Büyük boy çilekli body butterı kış boyunca severek kullandım. Hakkındaki detaylı yorumlarım şurada mevcut. TBS'in body butterlarının diğer çeşitlerini de denemeyi çok istiyorum ancak küçük boyları alışverişlerimde tercih edeceğim kullanırken sıkılmamak adına :) 


#3 Doa Kozmetik Saç Toniği : Bu ikinci şişemdi. Hakkındaki görüşlerim şurada mevcut. Yeniden almayı düşünmüyorum. 

#4 Aqualin E Vitaminli Sıvı Sabun : A101'lerde farklı çeşitleri satılan bu sıvı sabunu çok beğendim. Kullandığım süre boyunca diğer sıvı sabunlar gibi ellerimi kurutmadı sanırım bunda içeriğindeki E vitamininin etkisi var. Yeniden alabilirim.

#5 Watsons Ballı Saç Maskesi : Aldığım günden beri severek kullandım ancak sadece saç uçlarıma kullandığım için bitirmedi çok uzun zaman aldı. Saçlarımı ağırlaştırmadan yumuşatmasını ve verdiği parlaklığı çok sevdim. detaylı yazısı şurada mevcut. Başka çeşitlerini de denemek istiyorum ama şimdilik elimdekileri bitirmeye gayret ediyorum.

1 yorum: