11 Ocak 2014 Cumartesi

Mim: En Sevdiğin


Sevgili Hayali Makyaj Çantam blogunun cici sahibesi Neslişah beni mimlemiş. Onun en sevdiklerini merak ediyorsanız buradan bakabilirsiniz :) Kendisine çok teşekkür ediyorum ve sorulara geçiyorum :


1-) En sevdiğin renk?
Kesinlikle mavi. Günlük hayatımda pek çok kıyafetimin mavi renk ve tonlarında olmasını çok seviyorum. Mavi bana huzur veren bir renk. Ancak kıyafetlerimde çok sevsemde makyaj yaparken hiç elimin gitmediği kendime yakıştıramadım bir renk.

2-) En sevdiğin çiçek?

Maalesef hiç biri...Çiçeklere karşı hiç özel ilgim ve sempatim yok nedense. Çoğu çiçeğin adını da, üstelik Biyoloji bölümü okuyup derslerini filan almama rağmen, bilmem. Size komik gelebilir ama ben daha çok kaktüs seviyorum :) Hem dekoratif buluyorum hemde bir yerlerde okuduğuma göre kaktüslerin radyasyonu azaltıcı etkisi varmış...

3-) En sevdiğin yemek/sebze/içecek?


"Hayatının sonuna kadar sana pirinç pilavı ve etli yaprak sarma vericez başka hiç bişiy yiyemezsin" deseler hayır demem sanırım...Sebze yemekleriyle hiç aram yoktur. Bir miktar ıspanak, güç bela da kabak yiyebiliyorum...


Jacobs 2'si 1 arada kahveyi severek tüketirim.


4-) En sevdiğin yerli/yabancı şarkı?
Ruh halime göre dinlediklerim sürekli değiştiği için bu konuda favorim yok. Bir gün Zeki Müren'den "Gözlerin doğuyor gecelerime" dinlerken ertesi gün Duran Duran'ın meşhur "A view to a kill" ını dinleyebilirim :))

5-) En sevdiğin komedyen?


Cem Yılmaz. Bir tat bir doku serisindeki espiriler hala herkesin dilinde. Son gösterisini fazla beğenmemekle beraber bu gösterideki "Gizli İşsizler" bölümünü ara ara izliyorum :)

6-) En sevdiğin kitap?


J.R.R. Tolkien'in Yüzüklerin Efendisi üçlemesi. Sanırım 3 kez bütün seriyi en baştan sona kadar okudum. Filmini izledim ve beğenmedim. Hobbit'e de gitmeyi hiç düşünmüyorum...

7-) En sevdiğin yerli/yabancı oyuncu?


 

Güneş Zavrak en başarılı bulduğum yerli oyuncu. Pis Yedili'gibi bana hiç hitap etmeyen bir dizide oynuyor ancak kendisi hem dizide çok başarılı bir oyunculuk sergiliyor hem de son derece kültürlü, birikimli ve bir dünya görüşüne sahip. Oynadığı rolden beklenemeyecek derecede mütevazi ayrıca :) Umarım ileride daha farklı rollerde, kaliteli sinema yapımlarında ve tiyatroda görebiliriz.

Jude Law'a ise deyim yerindeyse tapıyorum.... Farklı rollerin başarıyla üstesinden geliyor bence. Sherlock Holmes ve Anna Karanina'daki oyunculuğunu merak ediyorum ve izleyeceğim bi ara :)

8-) En sevdiğin yerli/yabancı film?

Yerli olarak en son Hükümet Kadın'ı izlemiştim hem hikayeyi çok beğendim hemde çok güldüm.


Yabancı film olarak ise daha sonra kitabını da okuduğum, Captain Corelli's Mandolin.


Bu filmin çekildiği Kefalonya adasında yaşamayı çok isterdim....


9-) En sevdiğin yerli/yabancı dizi?


 

Bütün sezonlarını hatmedip bitirdiğim veya bağımlısı olduğum dizi neredeyse hiç yok. Dizi izlemeyi pek sevmiyorum. Bu açıdan değerlendirirsem yerli dizi olarak 30-35 bölüm izlediğim Leyla ile Mecnun, yabancı dizi olarak da 3.sezonun ortalarına gelip daha sonra sıkılarak bıraktığım The Vampire Daires'i (Klaus rolündeki Joseph Morgan'a rağmen !) sevdim diyebilirim.

10-) En sevdiğin şehir?

Sinir olduğum bir sürü özelliğine rağmen yine de Ankara. 

11-)En sevdiğin gazete/gazeteci?

Gazete olarak hiç bir gazetenin çizgisini beğenmiyorum. Sağlıklı haber okumak imkansız. Ancak gazeteci olarak Mustafa Sönmez'i beğeniyorum. Ekonomiden hiç anlamayan biri olarak zevkle okuyorum ve anlayabiliyorum. Kendisini daha önce bir panelde dinlemişliğim de var. Yurt Gazetesi'nde şu aralar yazmakta kendisi. Yazılarına bir göz atın derim.

12-)En sevdiğin mevsim/gün/ay?

Mevsim olarak ilkbahar sonu yaz başı diyebilirim. Ay olarak da Haziran :)

13-)En sevdiğin kıyafet tasarımcısı?


Anna Sui, tam bir çılgın. Ayrıca şahane şişe tasarımına sahip parfümleri ve yine kendisinin tasarladığı Minnie Mouse'lu makyaj serisi de bulunmaktadır efenim.


14-)En sevdiğin makyaj/bakım ürünü?

En sevdiğim makyaj ürünü tabi ki allık :). Bakım ürünü olarak da maskeleri seviyorum.

15-)En sevdiğin çizgi karakter?Snoopy :)

16-)En sevdiğin/sevmediğin özellik?
Unutkanlık en sevmediğim, zaman zaman kontrol altına alabilsem de bir türlü değiştiremediğim özelliğim. Sevdiğim özelliğim olarak da iyi niyetliyim diyebilirim :)

17-)En sevdiğin his?

Çok emek verdiğim bir şeyi başardığımda hissettiğim.

18-)En sevdiğin canlı?


Bu aralar bu arkadaşı ve 9 yaşındaki huysuz kedimi seviyorum :)

Bende bu mimi yapmak isteyen herkesi ve

Oje Kokusu
Kozmetik Denizkızı
If You're Cheap Nothing Helps
Mumbles on Makeup
Kozmetik Dosyası

bu tatlı bayanları mimliyorum :)


1 yorum: